robotik-cerrah

Yapay zeka, plastik cerrahinin geleceğini şekillendirebilir

Son on yılda, teknoloji büyük bir hızla arttı ve kozmetik cerrahi endüstrisi, büyük ölçüde geliştirilmiş aletlerle uyum içinde çalışan gelişmiş teknikler ve prosedürlerle ondan büyük ölçüde yararlanabildi. Bu, plastik cerrahların sürekli gelişen sonuçlarla çok daha güvenli prosedürler sunmasına yardımcı oldu. Bu teknoloji ilerlemeye devam ederken, plastik cerrahi onu benimsemeye devam ediyor ve yapay zeka ve artırılmış gerçeklik ile ilgili tartışılan bazı şeyler gerçekten heyecan verici.
Yeni teknoloji hem plastik cerrahlara hem de hastalara yardımcı olabilir. Yeni plastik cerrahi simülasyon ve görüntüleme teknolojilerinin, plastik cerrahların karmaşık kozmetik prosedürlere daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olurken, hastalara nihai cerrahi sonuç hakkında çok daha iyi bir fikir vermesine yardımcı olabileceğine inanılıyor.
Yüz germe, karın germe sonuncunda tam olarak nasıl görüneceğinizi veya yapmak üzere olduğunuz göğüs büyütme ameliyatınn sonuçlarına uyup uymayacağınızı hayal etmek zor olabilir. Bilgisayar bilimcileri ve tıp uzmanları, bunu 3B görüntüleme, artırılmış gerçeklik ve diğer teknolojilerle birlikte büyük ölçüde iyileştirmek için birlikte çalışıyorlar, böylece hastalar yaklaşan ameliyatlarının öngörülen sonuçlarını görebilirken cerrahlarda aynı zamanda kozmetik prosedürün tekniğini geliştirmesine yardımcı oluyor.

Yapay zeka önemli bir yeni araç haline gelebilir

Şu anda, plastik cerrahide yapay zekayı çevreleyen çok fazla yanıltıcı konuşma var. Görünüşe göre sektör teknolojik gelişmelere paralel olarak kademeli olarak ilerlemeye devam ediyor ve görüntüler, videolar ve hastaların geçmişi üzerine eğitilmiş bu dar odaklı algoritmalar, bir plastik cerrah için önemli bir yeni araç haline gelebilir. Sorunların daha erken tespit edilmesini ve öngörülen kozmetik cerrahi sonuçlarına ilişkin doğru bir kavrayış sunan herhangi bir şey, bu alanda güzel sonuçlar doğurabilir. Özellikle yüz gerdirme, göğüs büyütme ameliyatı gibi doğrudan dış görünüşümüze etki eden uygulamalar yapay zeka sayesinde daha doğru sonuçlar elde etmemize yardımcı olacaktır. Ayrıca karın germe ameliyatı için kullanılabilecek teknolojik ürünler içersinde robotik cerrahlarda kullanıma hazır hale gelecektir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gta 5 indir