Nanoteknoloji - Kontrol Kartları ve Nanoteknoloji Uygulamaları

Nanoteknoloji – Kontrol Kartları ve Nanoteknoloji Uygulamaları

Nanoteknoloji alanındaki araştırma ve geliştirme, yeni bir robotik kodlama sisteminin geliştirilmesine yol açmıştır. Üç boyutlu (3D) malzeme tabanlı tarama ve manipülasyon teknolojisini kullanan bu robotik kodlama sistemi, bu teknolojinin uygulamalarının çok olduğunu ve bu teknolojiyi kullanan bir robotik kodlama sisteminin bilim ve mühendisliğe ulaşabildiğini kanıtlamıştır.

Robotik kodlayıcının amacı, bir robot aracılığıyla kontrol edilebilen işleme yoluyla malzemeleri manipüle edebilmek olacaktır. Robotik bir kodlayıcı, bir nesneden gelen sinyalleri yorumlamak ve istediğiniz sonuç için en verimli malzemeyi bulmak üzere programlanmıştır. Bu süreçte ayrıca bozulmuş veya değer katmayan malzemeleri de tanımlayacaktır. Başka bir deyişle, robot bu malzemeleri kullanmanın en iyi yolunu bulacak.

3D malzeme tarama ve manipülasyonunu otomatikleştirme özelliği kontrol kartları tarafından etkinleştirilir. Bu kontrol kartları neredeyse robotik kodlayıcı için minyatür bir denetleyiciye benziyor. Kodlayıcı ve kontrol kartları çok sınırlı bir arayüze sahiptir ve işte budur.

Kontrol kartları küçük olacak ve çok pahalı olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Kendi kişisel kullanımınız için ve ayrıca gelecekteki uygulamalar için araştırma ve geliştirmede kullanmak için çok sayıda satın alabilirsiniz. Gelecekte satın alabileceğiniz çoğu robot ve elektronik ekipmanla kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bu kartların çoğu farklı robotik kodlayıcılarla çalışacak şekilde programlanabilir.

Şimdi, “Nanoteknoloji nedir?” Temel olarak Nanoteknoloji terimi, nano ölçekte madde, enerji, alan ve bilginin incelenmesine dayanan elektronik ve / veya biyomedikal teknolojilerin uygulanmasını tanımlar. Nanoteknolojinin bilimsel adı nanoteknolojidir. Uygulamalar genellikle tıbbi kullanımlarla ilgilidir, örn. Doku yenilenmesine ve iyileşmesine izin veren biyo-teknolojiler yaratmak.

Bu bağlamda, Nanoteknoloji kelimesinin biyo-tıbbi nanoteknoloji ve mühendislik nanoteknolojisini kapsadığını söyleyebiliriz. Nanoteknoloji alanında çok çeşitli malzeme ve uygulamalar mevcuttur ve üretilebilecek ürün ve malzemeleri satın alırken tüketicinin kullanabileceği birçok seçenek vardır.

Biyo-tıbbi nanoteknoloji birçok açıdan uygulanmaktadır, bunlardan biri inanılmaz derecede güçlü ve oksijeni emebilen ve serbest bırakabilen karbon nanotüplerin geliştirilmesidir. Son zamanlarda, karbon nanotüpler, elektromanyetik alanlar üretme yeteneği gibi bazı görevlerde daha güçlü sonuçlar verdiği gösterilen yeni malzemelerde kullanılmıştır. Bazı çalışmalar, bu materyallerin endüstride elektronik sinyaller vermek için kullanılabileceğini göstermektedir. Bu, Nanoteknolojinin diğer uygulamaları kadar kapsamlı olarak araştırılmamış oldukça yeni bir uygulamadır.

Ayrıca, nano malzemelerin hala geliştirmenin erken aşamalarında olan başka uygulamaları da vardır. Örneğin, bazı araştırmacılar şimdi cilde nüfuz edebilecek veya elektriksel uyarıları taşıyabilecek malzemeler oluşturmak için nano malzemeler kullanma kavramını araştırıyorlar. Bu, bu materyallerin beyne daha fazla güç sağlamaya yardımcı olabileceği anlamına gelir.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gta 5 indir